Introduction (Wstęp) -- czas trwania: 8:30
Pierwszy i najdłuższy film, włączający się przy pierwszym uruchomieniu gry. Przedstawia nam całą historię Clawa, aż do momentu, w którym zaczyna się pierwszy poziom. Statek naszego bohatera zostaje zaatakowany przez admirała Le Rauxe i po krótkiej, nierównej walce idzie na dno. Claw, wcześniej nieuchwytny, zostaje pojmany i osadzony w twierdzy La Roca. Przetrzymywany tam w strasznych warunkach, oczekuje na egzekucję, która ma nastąpić następnego dnia. Próbując wydostać się z celi, przypadkiem trafia na luźną cegłę w murze. W skrytce znajduje list pozostawiony przez skazanego na śmierć Edwarda Tobina. Claw dowiaduje się w nim, że Amulet Dziewięciu Istnień nie jest legendą i postanawia zebrać wszystkie klejnoty.

Obejrzyj w polskiej wersji

Escape (Ucieczka) -- czas trwania: 0:55
Niedoszły skazaniec ucieka z więzienia, wyskakując z okna i lądując w wodzie. Błyskawicznie rusza za nim pościg. Claw kieruje się w stronę lasu, mając nadzieję, że zgubi tam ścigających go strażników. Kiedy mu się to udaje, zdyszany chowa się w cieniu drzew.

Obejrzyj w polskiej wersji
Out of the Woods (Z lasu) -- czas trwania: 0:28
Claw wydostaje się z lasu i udaje w kierunku pobliskiego miasteczka. Słusznie podejrzewa, że to właśnie musi być miejscowość opisana w liście Tobina. Jeśli tak, to jest szansa, by zdobyć więcej informacji na temat amuletu, a może nawet kolejne klejnoty i dalsze fragmenty mapy.

Obejrzyj w polskiej wersji
The Tavern (Tawerna) -- czas trwania: 1:45

Dłuższy film, w którym nasz bohater dowiaduje się wielu interesujących rzeczy. Claw trafia do tawerny, w której podsłuchuje rozmowę dwóch marynarzy, dyskutujących o amulecie. Zdania są podzielone. Pierwszy z nich jest przekonany, że to coś więcej, niż tylko legenda, drugi zaś uważa, że to tylko bajeczka, którą opowiada się małym kociętom. Próbując przekonać niedowiarka, pierwszy kot zwierza się, że widział jeden z klejnotów, który Gabriel, pierwszy oficer, ma zamiar osobiście wręczyć Red Tailowi. Co więcej, słyszał także plotki, że Red Tail złapał piratów, którzy mieli ich więcej i zna drogę na Wyspę Tygrysów. Drugi kot wstaje i wybiera się do pierwszego oficera, by przekonać się na własne oczy. Za nim wychodzi kolega, który się nieopatrznie wygadał, a obydwu śledzi Claw.

Obejrzyj w polskiej wersji
The Chase (Pościg) -- czas trwania: 0:31
Po pokonaniu Gabriela, Claw biegnie za odpływającym bez pierwszego oficera statkiem. W ostatnim momencie udaje mu się doskoczyć do otwartego okna, przez które dostaje się na pokład. Statek zabierze go w kierunku Wyspy Tygrysów, ale do niej jeszcze daleka droga.

Obejrzyj w polskiej wersji
Reunion (Znowu razem) -- czas trwania: 2:16
Nieoczekiwanie Claw spotyka swoją załogę. Okazuje się, że to o tych piratach mówił marynarz w tawernie. Red Tail odebrał im dwa klejnoty, które nabyli od kupca, ale trzeci udało się ukryć. Tabby oddaje go więc naszemu bohaterowi, który schodzi w głąb podmorskich jaskiń.

Obejrzyj w polskiej wersji
Tiger Island (Wyspa Tygrysów) -- czas trwania: 0:37
Krótki film, przedstawiający wyjście Pazura z podmorskich grot. Claw jest bardzo zmęczony po podróży w mrocznych jaskiniach, ale na widok Wyspy Tygrysów szybko przychodzą mu nowe siły. Jest nią bardzo zafascynowany - dzikie lasy, z których wystają kamienne posagi, należące z pewnością do Świątyni, w której może być Amulet. Spostrzega on również statek, i wnioskuje, ze Rudowłosy też tu jest, więc spodziewa się, że go gdzieś w okolicy spotka.

Obejrzyj w polskiej wersji

We Meet Again (Spotykamy się znowu) -- czas trwania: 1:25

Ważny film, w którym dzieje się dużo ważnego. Najpierw Claw pokonuje samego Rudowłosego, trochę z nim gawędzi (właściwie to Rudowłosy mówi do Pazura) i żąda od niego klejnotów. Ten jest nieugięty i zamiast woreczka z kamieniami, wyciąga sztylet, lecz nasz bohater gry ma dobry refleks i szybko wybija mu go z ręki. Po jakim czasie Rudowłosy dochodzi do siebie, po mocnym kopniaku od Clawa. Widząc, że nie ma wyboru, wyciąga klejnoty i... wyrzuca je do wody, po czym szybko spycha swoją łódź do wody i odpływa. Po długich poszukiwaniach, Claw odnajduje w wodzie małą sakiewkę z dwoma klejnotami.

Obejrzyj w polskiej wersji
The Ceremony (Ceremonia) -- czas trwania: 1:57
Ostatni już niestety odcinek. Oglądamy w nim koniec walki Clawa z Omarem - strażnikiem Amuletu. Pazur szybko zanosi wszystkie klejnoty i kładzie je na płaski posąg, w którym wyryte są ślady klejnotów. Gdy je położy na pomniku, ułożą sie one w charakterystyczny kształt, błyśnie niebieskie, oślepiające światło i ukaże się piękna kotka - księżna Adora. Gratuluje Pazurowi tego, że zdobył wszystkie klejnoty i mówi, jak powinien obchodzić się z Amuletem - bronić go od rąk niegodziwych. Na koniec nasz bohater odpływa z Omarem i jego załogą na nowym statku.

Obejrzyj w polskiej wersji

Wszystkie screeny wykonał Teo phil. Pochodzą one z filmu w wersji DVD Clawa.


© 2004-2018 Grey Cat, Zuczek and Teo phil. Site best viewed in 800x600 using Internet Explorer or Firefox.